OSIVA

Široká paleta odrůd, splňujících nejnáročnější požadavky pěstitelů

Vlastní výroba osiv a polních plodin

 

Společnost RWA je nadnárodní společností, působí ve více než 10 zemích a je největším dodavatelem vstupů do zemědělské výroby v Evropě.

 

Co Vám nabízíme?

 • kompletní sortiment kvalitních certifikovaných osiv všech hlavních zemědělských plodin

 • výběr z vlastního portfolia exkluzivních odrůd u většiny hlavních druhů polních plodin

 • balení a moření osiva podle požadavků našich zákazníků

 • služby v oblasti výroby farmářského osiva

 • komplexní odborné poradenství v oblasti agronomie a při výběru vhodných odrůd a hybridů pro všechny podmínky pěstování

 • individuální a flexibilní přístup k zákazníkovi

 • možnost výhodného přefinancování vstupů s platbou smluvně dohodnutou komoditou 

  Do své nabídky pravidelně zařazujeme nové výkonné odrůdy a hybridy, které vždy důkladně otestujeme formou odrůdových předzkoušek. Nejlepší kandidáty poté přihlašujeme do Státních odrůdových zkoušek v ČR.

  Zastupujeme odrůdy předních světových osivářských společností.

 

Naše hodnoty

V oblasti osiv se zaměřujeme na aktivní spolupráci se všemi významnými světovými šlechtitelskými společnostmi. Při výběru odrůd (hybridů) do naší nabídky zohledňujeme zejména potřeby a požadavky jednotlivých krajin. S ohledem na velikost a význam koncernu RWA využíváme velmi často možnost prvního výběru z nabízených sortimentů nových odrůd. Naším cílem je nabízet zemědělcům ucelený a přehledný sortiment osiv které moderní výroba požaduje.

Našimi nejvýznamnějšími druhy v oblasti obilovin jsou pšenice ozimá, ječmen ozimý, dále pšenice jarní a ječmen jarní.

Naše exkluzivní odrůdy řepky ozimé tvoří špičku v sortimentu materiálů nabízených na tuzemském trhu. Dále nabízíme velmi kvalitní hybridy kukuřice, slunečnice a sóje.

 

Vlastní značka G-SEED

Společnost RWA vytvořila vlastní značku, která zastřešuje všechny osiva a nese název G-SEED. Značka je synonymem pro prémiové osiva a vybrané odrůdy, které nabízíme pěstitelům a obchodním partnerům v rámci celé střední Evropy. Pod značkou G-SEED uvádíme pouze odrůdy, které v rámci předzkoušek skupiny RWA probíhajících v podmínkách jednotlivých států dosahovaly nejlepších výsledků z pohledu výnosu a stability.

 

Spolupráce

Tradičně spolupracujeme s řadou domácích množitelů osiv zejména v západních Čechách.

Pro pěstitele sóje máme k dispozici velmi ranou odrůdu TOUTATIS a novinku OBELIX. Obě jsou charakteristické vysokými výnosy a vysokým obsahem proteinu.

Od roku 2019 získala naše společnost exkluzivní právo pro zastoupení francouzské osivářské značky MAS Seeds. Tato spolupráce nám vytváří lepší podmínky pro naši integraci v oblasti prodeje osiv, ale i šlechtění a jejich výroby.
Společnost MAS Seeds v rámci své produktové nabídky kukuřice, slunečnice (SU, CL, CLP, CL-HO), řepky a zrnového čiroku umožní rozšíření naší exkluzivní nabídky o řadu zajímavých odrůd.

Zvlášť zajímavý je sortiment hybridů kukuřice, který kromě tradičních hybridů určených pro pěstování na zrno a siláž nabízí také hybridy pro speciální využití, tj. voskovou – waxy kukuřici, hybridy pro mlynárenský a potravinářský průmysl (bílá kukuřice), hybridy pro krmení ptactva, osiva v BIO kvalitě a herbicidně tolerantní hybridy.

Spolupráce s DLF

V naší nabídce osiv nechybí samozřejmě pícní směsi jetelovin a trav, kde již dlouhá léta úspěšně spolupracujeme s firmou DLF, jejichž aktuální katalog je ke stažení zde:

KATALOG DLF 2022 ForageMax CZ

Pokud máte zájem dostávat čerstvou dávku informací z oboru přes DLF NEWSLETTER, klikněte ZDE:

DLF NEWSLETTER

 

 

 

Zaujala vás naše nabídka?