OSIVA

Široká paleta odrůd

Vlastní výroba osiv a polních plodin

Společnost RWA působí ve více než 10 zemích a je největším dodavatelem vstupů do zemědělské výroby v Evropě.

Nabízíme

  • kompletní sortiment kvalitních certifikovaných osiv všech hlavních zemědělských plodin
  • osiva hlavních ozimých i jarních druhů polních plodin
  • vlastní výroba kvalitních certifikovaných osiv
  • balení a moření osiva podle požadavků našich zákazníků
  • celoroční odborné poradenství v oblasti agronomie a při výběru vhodných odrůd a hybridů pro všechny podmínky pěstování
  • individuální a flexibilní přístup k zákazníkovi
  • možnost výhodného přefinancování vstupů s platbou smluvně dohodnutou komoditou

Do své nabídky pravidelně zařazujeme nové výkonné odrůdy a hybridy. Zastupujeme odrůdy předních světových osivářských společností.

Naše hodnoty

V oblasti osiv se zaměřujeme na aktivní spolupráci se všemi významnými světovými šlechtitelskými společnostmi. Při výběru odrůd (hybridů) do naší nabídky zohledňujeme zejména potřeby a požadavky jednotlivých krajin. Ohledem na velikost a význam koncernu RWA využíváme nezřídka možnost prvního výběru z nabízených sortimentů. Naším cílem je nabízet zemědělcům ucelený a přehledný sortiment osiv které moderní výroba požaduje.

Našimi nejvýznamnějšími druhy v oblasti obilovin jsou pšenice ozimá a ječmen jarní. Dále nabízíme kvalitní hybridy kukuřice.

Vlastní značka G-SEED

Společnost RWA vytvořila vlastní značku, která zastřešuje všechny osiva a nese název G-SEED. Značka je synonymem pro prémiové osiva a vybrané odrůdy, které nabízíme pěstitelům a obchodním partnerům v rámci celé střední Evropy. Pod značkou G-SEED uvádíme pouze odrůdy, které v rámci předzkoušek skupiny RWA probíhajících v podmínkách jednotlivých států dosahovaly nejlepších výsledků z pohledu výnosu a stability.

Spolupráce

Tradičně spolupracujeme s řadou domácích množitelů osiv zejména v západních Čechách.

Pro pěstitele sóje máme k dispozici velmi ranou odrůdu TOUTATIS a novinku OBELIX. Obě jsou charakteristické vysokými výnosy a vysokým obsahem proteinu.

Od roku 2019 získala naše společnost exkluzivní právo pro zastoupení francouzské osivářské značky MAS Seeds. Tato spolupráce nám vytváří lepší podmínky pro naši integraci v oblasti prodeje osiv, ale i šlechtění a jejich výroby.
Společnost MAS Seeds v rámci své produktové nabídky kukuřice, slunečnice (SU, CL, CLP, CL-HO), řepky a zrnového čiroku umožní rozšíření naší exkluzivní nabídky o řadu zajímavých odrůd.
Zvlášť zajímavý je sortiment hybridů kukuřice, který kromě tradičních hybridů určených pro pěstování na zrno a siláž nabízí také hybridy pro speciální využití, tj. voskovou – waxy kukuřici, hybridy pro mlynárenský a potravinářský průmysl (bílá kukuřice), hybridy pro krmení ptactva, osiva v BIO kvalitě a herbicidně tolerantní hybridy.

Zaujala vás naše nabídka?